poniedziałek, 6 lipca 2020

Recenzja Powódź - Paweł Fleszar


Tytuł książki: Powódź
Autor: Robert Fleszar
Tom: -
Ilość stron: 212
Kategoria: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Tłumacz: -
Ocena: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

OPIS KSIĄŻKOWY: Pewnej nocy czterdziestoletni Jakub wyskakuje z dziewiątego piętra wieżowca w Krakowie. Zostawia list pożegnalny ze zdjęciem pięknej dziewczyny. Być może jest to Zuza, o której Kuba napisał: „Zły człowiek zabrał Zuzę i odtąd moje życie straciło sens”.
Co tak naprawdę skłoniło mężczyznę do samobójstwa? Kim jest Zuza i co się z nią stało? Jaki związek z tym wszystkim mają budzące grozę filmy znalezione w smartfonie Jakuba? Odpowiedzi na te pytania próbuje znaleźć Kris, przyjaciel Kuby z dzieciństwa. Kris jest zawodowym żołnierzem, ale daleko mu do typowego bohatera, który samotnie stawia czoło złemu światu – kiepsko strzela, ma nadciśnienie i początki nadwagi. Tymczasem prywatne śledztwo, w którym pomaga mu dwójka nastolatków, prowadzi go do zaskakujących odkryć…Powódź to książka opowiadająca o historii samobójstwa, miłości, powodzi oraz gangsterach, ale tutaj mamy polskich gangsterów. W książce poznajemy Krisa, który jest wojskowym, mężem oraz ojcem. Kris dowiaduję się o bardzo nieprzyjemnym zjawisku, który zmienia jego życie, po opuszczeniu wojska idzie do kiosku gdzie pracuje ojciec jego byłego przyjaciela z dzieciństwa, ale po chwili rozmowy przeszkadza im telefon, po tym telefonie zmienia się jego życie oraz ojca przyjaciela, ponieważ dowiadują się, że jego przyjaciel popełnił samobójstwo. Od tego momentu wszystko się zaczyna, Kris postanawia pojechać do Krakowa gdzie jego przyjaciel mieszkał i dowiedzieć się czegoś o tym samobójstwie. Mężczyzna po paru godzinach uświadamia sobie, że to nie może być samobójstwo i postanawia poszukać mordercy jego przyjaciela i od tego momentu zaczyna się jego przygoda. Książkę czytałam, ponieważ spodobał mi się opis jej oraz okładka, ponieważ jest klimatyczna oraz świetnie dopasowana. Autora tej książki niestety nie znałam, ale było mi go poznać jako pisarza oczywiście, ponieważ osobiście go nie poznałam, ale jeśli byłabym na jakimś targach to chętnie podeszłabym i poprosiła o autograf.

Solidarność pijaków jest wielka i piękna jak miłość. Ale bardziej wierna i niezawodna.

Czasem trzeba znaleźć swoją wojnę i walczyć w niej nawet, jeśli wydaje ci się, że kompletnie się do tego nie nadajesz.

  
Podobno fachowcy od stosunków interpersonalnych w korporacjach doradzają przechodzenie na ty dla skrócenia dystansu i łatwiejszego osiągnięcia celów.

Teraz najlepiej sprzedaje się koniec kariery, więc można go urządzić parę razy. Nie wybieram się na ich koncert, póki Jon Lord nie żyje, a Gillan jest skłócony z Blackmorem. Szybko to nie nastąpi, bo prędzej Lord zmartwychwstanie, niż tamci się pogodzą.

Bardzo mi się ona podobała, ponieważ była ona ciekawa do czytania oraz łatwa językowo i przez to czytało mi się ja lekko, oraz szybko. Główny bohater mi się bardzo i to bardzo podobał był on bardzo ciekawy i interesujący do czytania, ponieważ był wojskowym, więc można było się trochę dowiedzieć o tym jak wojsko wygląda. Najbardziej mi się podobała dziewczyna, która pomagała Krisowi oraz chłopak, który dołączył pod koniec książki, ponieważ byli oni zabawni oraz jedna scena teatralna mi się bardzo podobała, oraz była ona bardzo zabawna. Historia opisana w tej książce była bardzo oryginalna, ponieważ nie czytałam żadnej podobnej książki do tej i mi się ona podobała, chociaż mogłaby być bardziej opisana oraz dłuższa, ponieważ bardzo dobrze mi się ją czytało. Była jedna scena, która mi się nie podobała, ale to nie dlatego, że była źle napisana lub była nie dobra, ale dlatego, że główny bohater zrobił coś, czego żaden żonaty mężczyzna nie powinien zrobić, ponieważ to jest obrzydliwe. Książkę polecam każdemu, kto lubi czytać kryminały, ponieważ ta książka jest świetna pod względem zagadek oraz gangsterskich porachunków.

11 komentarzy:

 1. Bardzo mnie zaciekawiła ta książka, chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem już po lekturze książki i bardzo mi się podobała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisałam komentarz i coś dziwnego się stało, więc piszę jeszcze raz :)
  Książka bardzo przypadła mi do gustu :) Rzadko czytam kryminały, więc miło było z taką przyjemnością śledzić losy Krisa i obserwować, jak to wszystko się potoczy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też miałam okazję czytać tę książkę i również dobrze ją wspominam. Akcja rozgrywa się bardzo szybko, nawet czasem aż za szybko. Ale podobały mi się artykuły na początku każdego rozdziału i nawiązanie do listu pożegnalnego Tomasza Beksińskiego. Powieść ma kilka minusów, ale nie są one bardzo rażące.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiła mnie ta książka :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem czy dam się namówić. Przyznam, że na razie niekoniecznie mnie przekonuje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już kiedyś czytałam pozytywną recenzję tej książki. Nie jest ona moim priorytetem, ale może kiedyś dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet nie czytają treści zakochałam się w samej zakładce. A teraz patrząc na Twoją recenzję, to zdecydowanie muszę ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam tę książkę i mi też się spodobała. Niektóre wątki mogłyby być bardziej rozwinięte, ale całość mnie wciągnęła. ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia